Pra Pociąg Towarowy
1985-1987

Pilot Automatyczny
Go-Go Beuys Band
Island of Love
Nieistniejący Zespół Klasztorny


Pilot Automatyczny powstał w 1985 roku z inicjatywy dwóch kompozytorów: Krzysztofa Knittla i Marka Chołoniewskiego. Podczas parodniowej sesji w Studio Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie powstał album złożony ze spontanicznie powstających kompozycji muzyki eklektycznej. W trakcie niczym nieograniczonych eksperymentów muzyki skrajnie popularnej wykonywanej na instrumentach elektronicznych epoki Analogu - Korg Polysix, Synthi AKS, Yamaha CS-15, Byfacord B1, Roland TR505 - przypadkowo pojawili się w studio Marek Nędziński, grający na saksofonie tenorowym i Olga Szwajgier, która zaśpiewała w tytułowym utworze Pilot Automatyczny, a także Krzysztof Suchodolski eksperymentujący w kompozycji Rege Kraków.

Czad z Latyny, Moja Ukochana, Szkocka Wojna, Pilot Automatyczny, Rokroll, Nocny Band, Szkocki Pokój, Idzie ulicą ślepy z polędwicą

Zespół Go-Go Beuys Band (Ein und Zwei) w składzie: Krzysztof Knittel (wokal, Byfacord B1, Roland TR505), Marcin Krzyżanowski (wokal, wiolonczela), Marek Chołoniewski (wokal, Yamaha CS-15), Marek Nędziński (tenor sax) tworzył w tym samym kręgu stylistycznym. Oryginalne kompozycje Krzysztofa Knittla - Avant-Garde, China Wedding i I just want to know, łączą się z kompozycjami Duetu CH&K (Chołoniewski/Knittel) - Dojcze Reggae, Kosmos Cfaj -, Duetu Marcina Krzyżanowskiego i Krzysztofa Knittla - Chodzisz po ulicy, Heavy Baby, Heavy Love, Rock Body - i autorską kompozycją Challenger Marka Nędzińskiego (solówki basowo-saksofonowe).

Rock-Body, Heavy Love, Pracują, pracują, Chodzisz po ulicy, China Wedding, I just want to know, Awant-Garde, Challenger, Heavy Baby, Kosmos Cfaj, Dojcze Reggae

Płyta Go-Go Beuys (Pilot Automatyczny) dostępna w sklepie Audio Tong

Mało znane Island of Love i Nieistniejący Zespół Klasztorny działały w składach anonimowych, żadne z nagrań obydwu zespołów nie zachowały się do naszych czasów. O ich działalności do tej pory krążą legendy i historie nie do końca potwierdzone. Były zespołami o bliżej nieokreślonym składzie, wynajmowały do swoich koncertów artystki z różnych dziedzin działalności ludzkiej. Wymiar ich potencji twórczej graniczył z niemożliwością realizacji większości projektów. Spotkania ze ściśle wyselekcjonowaną publicznością utrzymywane były w całkowitej tajemnicy zarówno co do miejsca, jak i programu oraz czasu trwania seansów.
W tej aurze niedomówień i niejasności w dniu 24 stycznia 1987 roku do Galerii Dziekanka w Warszawie wjechał Pociąg Towarowy w składzie: Piotr Bikont, Marek Chołoniewski, Krzysztof Knittel, Marek Nędziński i Jerzy Piaskowski.
Dziekanka #1 Dziekanka #2 Dziekanka #3 Dziekanka #4